Arıdan Gelen İnanılmaz Şifa: Polen

Çok eski zamanlardan beri yeryüzünde tüketilen polen, saymakla bitmeyecek kadar fazla şifaya sahiptir. Arı poleni olarak da bilinen bu şifalı besin, bilimsel olarak faydalarını ve insan vücudunda yaptığı yenilikleri ortaya koymuştur. Özellikle bal ile beraber tüketildiğinde hem besleyici hem de tam bir şifa kaynağı olan polenin faydaları nelerdir?

Polenin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Polenin içeriğinde protein, karbonhidrat, lif, Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten, Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), Fenolik maddeler, Aminoasitler, Yağ asitleri, Organik asitler bulunur. İçeriği bakımından muazzam ölçüde zengin olan polen, kesinlikle iyi bir antioksidan kaynağıdır. Yani düzenli tüketilmesi sonucunda vücudu hem dinç hem de dirençli tutar. Kalp sağlığı için kesinlikle tüketilmesi gereken bir besin olan polen, kan pıhtılaşmasını önler, kandaki alyuvar sayısını arttırır ve kalp krizi riskini en aza indirir. Naymanana.com ile sağlığınız için en iyi tercih olan polene rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hem Sağlığa Hem de Cilde Faydalı

Polen, kalp ve damar rahatsızlıklarında olduğu kadar cilt sorunlarında da oldukça şifalıdır. İçeriğindeki aminoasitler ve vitaminler ile cildi korur ve hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar. İyi bir enerji kaynağı olarak başta sporcular olmak üzere doping ihtiyacı olan herkes poleni gönül rahatlığı ile tüketebilir. Bunların yanı sıra polenin prostat, ishal gibi rahatsızlıklara iyi geldiği ve sindirim sistemi ile bağışlık sistemini düzenlediği bilinir.

Polen Nasıl Tüketilmeli?

Polen çok faydalı bir besin kaynağı olsa da tüketilmesi esnasında asla aşırıya kaçılmamalıdır. Zira fazla polen, fazla protein depolaması demektir. Bu nedenle ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Her gün yarım tatlı kaşığı polen bal ile karıştırılarak ya da meyve ve sebze ile tüketilebilir. Doğru tüketim doğrultusunda polenin inanılmaz faydalarına siz de şaşıracaksınız.

naymanAna.com ile organik polen ve beraberinde yiyebileceğiniz %100 doğal bal alabilirsiniz. Güney Ege’nin şifası sizinle olsun…

Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir